Nazar

Halka arasında çok yaygın bir deyim olan nazar değmesi, özellikle insanların manevi anlamda kendilerini kötü hissetmelerine neden olan ve çoğu zaman tahmin edilenden daha yüksek etkileri olan enerjilerdir. Maneviyata inançları olan kişiler özellikle nazar konusunda her zaman korkmaktadırlar.

Bir kişiden aldıkları övgü dolu bir söz veya aldıkları bir beddua ile bir anda aşırı derece de manevi sıkıntı yaşayan kişiler için genellikle enerjisi düşük ifadesi kullanılır. Hatta yaygın olan bir diğer inanışa göre renkli gözlerin nazarları daha çok değer denir. Bu sebeple batıl inançları yüksek olan bazı kişiler renkli gözlü kişiler ile mümkün olduğu kadar göz göze gelmemeye çalışırlar. Gözle gördüğümüz tüm maddi dünya aslında manevi enerjilerin bir birleşkesidir.

Aynı zamanda her insana da farklı bir enerjiye sahiptir ve kimi insanlar bu enerjileri diğerlerine göre çok daha fazla yaymaktadırlar. İşte bu özelliği olan kişilerin kullandıkları bir yöntem veya yaptıkları bir hareket karşılarındaki kişilere inanılmaz derece de etkiler gösterebilir. Bu konuda yapılan araştırmalarda özellikle nazar değmesi deyimine rastlanmaktadır.

Halk arasında yaygın olarak kullanılan bu deyim aslında enerjileri çok düşük olan kişilerin enerjileri yüksek olan kişiler tarafından etki altına alınması demektir. Burada önemli olan kişilerin kendilerini nasıl koruyacaklarını bilmeleri ve nazar konusu hakkında her konuya halim olmalarıdır. Çünkü dinimiz nazar konusunu kesin olarak kabul ettiği gibi korunma yolları hakkında da bilgiler vermiştir.

Ermeni Hoca

Tıkla Ara 0535 375 3189

Whatsapp 0535 375 3189

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir