Muska

İnsanların her zaman en çok ilgi gösterdikleri özel manevi işlemler olan muskalar ayrıca bu alanda en çok bilinen işlemlerden biridir. Çok farklı amaçlar için yapılan ve insanların en zor durumlardan kurtulmaları ile an zor durumlarda kalmaları için yapılabilen bu işlemler birçok kişi tarafından küçük üçgen şeklinde katlanmış kağıt parçalarının insanların üzerlerinde taşınması şeklinde tasvir edilmektedir.

İşin detayın inince aslında her şeyin bu kadar basit olmadığı ve çok ince bir işlem olduğu net bir şekilde görülmektedir. Hazırlanan muskalar amca uygun olarak seçilmiş sureler, ayetler, dualar veya Arapça yazılar ile güçlendirilmeli ve gerekiyorsa daha sonraki zamanlarda muskayı hazırlana kişiler bazı özel duaları düzenli olarak okumalıdırlar. Amacı her ne olursa olsun mutlaka yazılacak olan yazılar doğru seçilmeli ve kesinlikle risk alınmamalıdır. Kötü amaçlar ile yapılan bazı muska işlemlerinde sure veya ayetler tersten yazılmakta hatta kağıtlara çeşitli şekillerde eklenebilmektedir. Bu çok dikkat edilmesi gereken ve konu ile alakası olan herkesi riske atan bir işlemdir.

Çok eski zamanlardan bu yana uygulanan ve risk almadan manevi enerjilerin etkilerinden faydalanmak isteyen kişilerin ilgi gösterdiği muska işlemleri, doğru yapıldığı takdirde ortaya çok güçlü enerjilerin çıkmasına neden olabilmektedir. Bu sebeple mutlaka deneyimli ve uzmanlaşmış kişilerden yardım almakta fayda vardır.

Bu kağıt parçalarının aleni bir şekilde açıkta kalmaması gerektiği için genellikle mümkün ola nen küçük boyutlara gelene kadar üçgen şeklinde katlanır ve daha sonra özel deri veya farklı bir muhafaza içinde saklanır. Kimi zaman insanların üzerlerinde taşıdıkları kimi zaman ise gizli bir yere saklayıp etkilerini göstermesini bekledikleri muskalar, tahmin edilenden çok daha özel ve çok daha etkili işlemlerdir.

Birçok farklı amaç için yapılan bu işlemler özellikle günümüzde manevi koruma amacı ile yapılmaktadır. Her amaca göre farklı yazıtların yer verilmesi gereken kağıt parçaları yerine kimi zaman küçük deri parçaları de tercih edilebilmektedir. Bu tamamen muska işlemlerini yapan kişilerin kendi inisiyatiflerine bağlı olan bir tercihtir. Bu sebeple bu işlemi yaptıracak olan kişiler herhangi bir şekilde müdahalede bulunmamalıdırlar.

Ermeni Hoca

Tıkla Ara 0535 375 3189

Whatsapp 0535 375 3189

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir