Ebced İlmi

Dünyanın en eski ve en özel bilim dallarından biri olan ebced ilmi hem çok zor hemde çok gizemli olmasından dolayı her zaman için bilim severlerin ilgilerini çekmiştir. Bugüne kadar birçok kişi bu özel alana ilgi duymuş ancak zorluğundan dolayı kısa zamanda ilgileri farklı konulara kaymıştır. Genel olarak arap alfabesindeki harflerin her birine karşılık gelen sayıların kullanılması ile bazı sonuçlara ulaşılması esasına dayanan ebced ilmi, genel olarak Kuran-ı Kerim’de geçen ayetlerin verdiği gizli mesajları ortaya çıkarmak için kullanılmaktadır.

Bu konuda yapılan özel çalışmalar ile bugüne kadar birçok kişi ortaya çok enteresan sonuçlar çıkarmış ve bu alana ilgi duyan kişilerin şaşkınlık içinde kalmalarına neden olmuşlardır. Dünya genelinde birçok kişi ebced ilmi hakkında yaptıkları araştırmaları bir araya toplayarak birbirleri ile tecrübelerini paylaşarak bu ilmin daha genişlemesine katkıda bulunmuşlardır. Özellikle son yıllarda çok daha başarılı çalışmaların yapıldığı ve gerçekten de bu özel kitapta geçen bazı ayetlerin günümüzdeki bazı olayları bundan 1400 yıl önce haber verdiğini kanıtlanması insanların ebced ilmine olan ilgilerini daha da arttırmıştır.

Örneğin deprem ile alakalı olan bir ayetin ebced ilmine göre incelendiğinde ortaya 1999 yılında yaşanan marmara depreminin tarihini çıkması veya insanların gökyüzüne çıkmaları ile bazı konular anlatan bir ayetin yine ebced ilmine göre incelendiğinde ortaya helikopterlerin icat edildiği tarihin çıkması bu özel ilmin doğru kullanıldığı takdirde ortaya ne gibi sonuçlar çıkacağını da kanıtlamaktadır. İnsanların her zaman büyük bir ilgi ile takip ettikleri bu özel ilimde aynı zamanda insanların isimleri incelenerek de hem karakterleri hem de gelecekleri hakkında kendilerine bazı tahmini bilgiler verilmektedir.

Ebced ilmi denince akla birçok farklı konuda yapılan ve hem harflerin hemde sayıların kullanıldığı bazı özel çalışmalar gelmektedir. Bu alanda ismini duyurmuş olan ve günümüzde de yaptıkları çalışmaları ile çok büyük saygı gören bilim adamları mevcuttur. Bu kişiler bugün bu alanda ilgi duyan kişilere yardımcı olması açısından hazırladıkları yazılı kaynaklar ile ebced ilme ilgi duyan kişilere yol gösterme çalışmışlardır.

Ermeni Hoca

Tıkla Ara 0535 375 3189

Whatsapp 0535 375 3189

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir